Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

V přípravě Ševci porazili Frýdek-Místek

07.07.2018

Fotbalisté Zlína zamířili k dalšímu přípravnému utkání do nedalekých Luhačovic, kde od 10:30 změřili síly s třetiligovým Frýdkem-Místkem. Po bezbrankové první půli se ve druhé pětačtiřicetiminutovce s góly roztrhl pytel a Zlínští si tak připsali první výhru v přípravě.

První šance zápasu přišla již v 6. minutě. Z levé strany odcentroval Holík a na zadní tyči hledal nabíhajícího Bartolomeua, tomu ale před prázdnou bránou chyběly jen centimetry, aby na míč dosáhl.

Totožná akce se pak opakovala hned dvakrát. Nejprve Bartolomeu na přední tyči mířil vedle, vzápětí na zadní tyči zakončoval před odkrytou bránou, trefil ale pouze náruč brankáře Baláže.

Pak se připomněl Slaměna, jeho tvrdá střela ze střední vzdálenosti proletěla těsně nad brankou hostů.

Zlínští byli aktivní a nadále zaměstnávali hostujícího brankáře. Nejprve po narážečce s Džafićem pálil Bartolomeu vedle. Poté to zkoušel z dálky Mehanović, jehož střela tečovaná Hronkem nadělala Balážovi potíže.

Těsně před koncem první půle mohl poslat Zlínské do vedení Džafić, ale jeho zakončení z rohu malého vápna lapil opět výborný Baláž.

Druhá půle pokračovala aktivní hrou Zlína a v 53. minutě za ni byli svěřenci trenéra Michala Bílka odměněni. Z levé strany odcentroval Hronek a našel přesně hlavu Bartolomeua, který si už tentokrát s gólmanem poradil a důraznou hlavičkou poslal Ševce do vedení 1:0.

Netrvalo to dlouho a bylo vyrovnáno. V 58. minutě se uvolnil po pravé straně Strnad, zasekl si kolem zlínského obránce a střelou na přední tyč překonal Číže – 1:1.

Fotbalisty Zlína ale vyrovnání neodradilo a nadále se tlačili na dostřel hostující brány. Jejich snahu přetavil v 69. minutě v gól Džafić, který si na přední tyči počkal na přízemní centr Kopečného a překonal hostujícího brankáře – 2:1.

Neuplynula ani minuta a hosté lovili míč ze své sítě potřetí. Hronek vyslal dlouhým míčem za obranu Bartolomeua, jenž v těžké situaci protlačil míč pod sebe a dobíhající obránce si jej srazil do vlastní brány – 3:1.

Hráči Zlína jakoby se nemohli nabažit a v 75. minutě přidali čtvrtou branku. Po centru Mehanoviće ze standardní situace vystoupal nejvýše Bačo a hlavou přidal čtvrtý gól zlínského celku – 4:1.

Ševci si už výsledek do konce utkání pohlídali a připsali si tak první výhru přípravy.

Michal Bílek: My jsme ve čtvrtek hráli v Dunajské Stredě, kde hrála většinu utkání jedna jedenáctka. Dnes jsem chtěl vidět zase ostatní hráče. V první půli bych řekl, že jsme podali lepší výkon, než ve druhé. Chyběla tam ale lepší koncovka, kterou jsme naopak zlepšili ve druhém poločase. Jsem rád, že jsme se konečně střelecky prosadili.

Zdroj: Oficiální web klubu