Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Do základních škol se zapsalo 268 dětí z Kroměříže, do mateřských 262

23.05.2018


Do kroměřížských základních škol se na příští školní rok do první třídy zapsalo 268 dětí z města a jeho místních částí. Mateřské školy by mělo od září nově navštěvovat 262 dětí z Kroměříže. Loni se do zdejších základních škol zapsalo 258 prvňáčků z města a místních částí a do předškolního vzdělávání v mateřských školách bylo včetně dětí z okolních obcí zapsáno 296 dětí.

Do některé ze šesti městem zřizovaných základních škol se letos zapsalo i 74 dětí, které mají trvalé bydliště mimo Kroměříž a místní části města. „Zhruba 70 dětí přišlo k zápisu po odkladu z loňského roku a podobný počet dětí žádá o odklad letos,“ uvedl vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy kroměřížské radnice Jiří Pánek.

Řada rodičů volí pro své děti školu mimo obvod daný trvalým bydlištěm, letos se to týkalo 140 dětí. Povinná školní docházka obvykle začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad.

Mateřské školy zpravidla navštěvují děti ve věku od tří do šesti let, nejmladší mají dva roky. Od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého roku věku, je povinné předškolní vzdělávání. „Celkem 102 rodičů volilo jinou než spádovou školku, u 56 dětí požádali o odklad a 29 dětí jsme navíc přijali z okolních vesnic,“ doplnil Pánek. Podle něj má město dostatečnou kapacitu a do školky se tak dostane každé dítě, které bylo zapsáno.

Zdroj: MÚ Kroměříž